wtorek, 8 lutego 2011

Wydrukuj to...

Niespodzianka dla natręta - część II

Jeśli nagminnie kserują twojego bloga wypróbuj Universal Page Coder - czyli kolejne utrudnienie dla ksero-blogerów :)

W pierwszej części podałem sposób na blokadę kopiowania zawartości, tutaj nieco inna metoda ochrony swojej własności.


A oto i nasz przykładowy tekst do skopiowania :)
Zaznacz, skopiuj, zerknij w źródło zaznaczenia lub strony po prostu wypróbuj swoje możliwości :)
Jeśli Ci się udało skopiować tego posta, w popularnych przeglądarkach np.: FF lub IE, to proszę o nie podawanie przepisu na obejście ww blokady ;) bo wiadomo że wszystko jest możliwe przecież do obejścia...



Poniższy tekst został zaszyfrowany ...

Czym jest Lorem Ipsum
Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum , a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

Do czego tego użyć?
Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd. Jedną z mocnych stron używania Lorem Ipsum jest to, że ma wiele różnych „kombinacji” zdań, słów i akapitów, w przeciwieństwie do zwykłego: „tekst, tekst, tekst”, sprawiającego, że wygląda to „zbyt czytelnie” po polsku. Wielu webmasterów i designerów używa Lorem Ipsum jako domyślnego modelu tekstu i wpisanie w internetowej wyszukiwarce ‘Lorem Ipsum ’ spowoduje znalezienie bardzo wielu stron, które wciąż są w budowie. Wiele wersji tekstu ewoluowało i zmieniało się przez lata, czasem przez przypadek, czasem specjalnie (humorystyczne wstawki itd).

Skąd się to wzięło?
W przeciwieństwie do rozpowszechnionych opinii, Lorem Ipsum nie jest tylko przypadkowym tekstem. Ma ono korzenie w klasycznej łacińskiej literaturze z 45 roku przed Chrystusem, czyli ponad 2000 lat temu! Richard McClintock, wykładowca łaciny na uniwersytecie Hampden-Sydney w Virginii, przyjrzał się uważniej jednemu z najbardziej niejasnych słów w Lorem Ipsum – consectetur – i po wielu poszukiwaniach odnalazł niezaprzeczalne źródło: Lorem Ipsum pochodzi z fragmentów (1.10.32 i 1.10.33) „de Finibus Bonorum et Malorum”, czyli „O granicy dobra i zła”, napisanej właśnie w 45 p.n.e. przez Cycerona. Jest to bardzo popularna w czasach renesansu rozprawa na temat etyki. Pierwszy wiersz Lorem Ipsum , „Lorem Ipsum dolor sit amet...” pochodzi właśnie z sekcji 1.10.32. Standardowy blok Lorem Ipsum , używany od XV wieku, jest odtworzony niżej dla zainteresowanych. Fragmenty 1.10.32 i 1.10.33 z „de Finibus Bonorum et Malorum” Cycerona, są odtworzone w dokładnej, oryginalnej formie, wraz z angielskimi tłumaczeniami H. Rackhama z 1914 roku.

Skąd to wziąć?
Jest dostępnych wiele różnych wersji Lorem Ipsum , ale większość zmieniła się pod wpływem dodanego humoru czy przypadkowych słów, które nawet w najmniejszym stopniu nie przypominają istniejących. Jeśli masz zamiar użyć fragmentu Lorem Ipsum , lepiej mieć pewność, że nie ma niczego „dziwnego” w środku tekstu. Wszystkie Internetowe generatory Lorem Ipsum mają tendencje do kopiowania już istniejących bloków, co czyni nasz pierwszym prawdziwym generatorem w Internecie. Używamy zawierającego ponad 200 łacińskich słów słownika, w kontekście wielu znanych sentencji, by wygenerować tekst wyglądający odpowiednio. To wszystko czyni „nasz” Lorem Ipsum wolnym od powtórzeń, humorystycznych wstawek czy niecharakterystycznych słów.


Źródło: Lorem Ipsum(c) Generator


10010010001000101010111011101011010101011100111101111000011011100010111011011100011111000010101010101010111001110000000011001110101111000111110

Napisano już 14 komentarze/y. Dyskusja nabiera poważnego tempa...
Już teraz przyłącz się do dyskusji i dodaj nowy komentarz


Podoba ci się modyfikacja sekcji komentarzy - opis znajdziesz tutaj: Tuning komentarzy

Anonimowy pisze... 1

qlwa no nie...

Abulinka pisze... 2

Całkiem fajne krzaczki ...

SQ9MES pisze... 3

Witaj
na Dolphin Browser bez problemu skopiuje tekst, troszkę zabawy w przerzucaniu tekstu na kompa. Na kompie pobieżnie sprawdziłem i jak na razie działa, w dużej wolnej chwili przyjrzymy się bo przecież musi być obejście:)

stach pisze... 4

Dodam tylko że proces tworzenia takiego zaszyfrowanego wpisu jest całkowicie automatyczny - za pomocą generatora mojego pomysłu, wklejasz gotowy kod, ustawiasz opcje kodowania, szyfrujesz i gotowy zaszyfrowany kod wklejasz do posta. Może kiedyś dodam opcje bezpośrednią opublikuj na blogerze ;)

Anonimowy pisze... 5

Super, ale nie bardzo wiem co wybrać? szyfrowanie czy kodowanie...

Chciałabym zakodować wszystkie posty w moim blogu - wiem ze muszę ręcznie wszystkie edytować dlatego przed tym zabiegiem szukam porady.
testowałam kodowanie i czasami zakodowany kod nie działa jak należy - opcja simple też powoduje mi czasem problemy.
Jakieś podpowiedzi, może coś mam nie tak w kodzie tej mojej galerii zdjęć.

stach pisze... 6

Jeśli chcesz wszystkie posty zabezpieczyć to szyfrowanie będzie lepszym rozwiązaniem

W podanej przez ciebie stronie /link priv/ uzywasz w opisie title znakow (c)
Każdy taki ciąg zostanie zastąpiony kodem więc automatycznie zmieniony. Usuń powyższe opisy z tagów lub pomiń krok dodawania znaków wodnych.
UPC został stwożony głównie do ochrony tekstu - jego mechanizm jest prosty i doskonale sprawdza się z tekstami formatowanymi w tym HTML. Jednak moga się pojawiać kłopoty podczas szyfrowania pełnych stron wraz z zawartością graficzną w kodzie.

Trzeba wtedy dokładnie przeanalizować kod ręcznie i wyszukać wszelkie wystąpienia (c) w kodzie kładąc naciśk na te w tagach grafiki odsyłaczy itd. Wszystkie je musimy zastąpic innymi znakami a (c) pozostaje tylko w tekscie. W jego miejscu w przypadku skopiowania całego kody na inny blog pojawi się znak wodny.

Kolejny problem wynikający z podziału strony. Rozwiązanie jest bardzo proste kodujemy/szyfrujemy tylko to co jest poniżej <!--more-->
pozdrawiam...

Anonimowy pisze... 7

dobre, dobre, a niech mnie, myślałem że jestem dobry, osądzając kod JavaScript w swoim blogu przekonałem się czym jest ten znak wodny hehh super sprawa :) dzisiaj zaczynam kodować starsze posty :)

Anonimowy pisze... 8

ja nadal nie kumam

stach pisze... 9

Niektóre żabki już tak mają ;)

Porcelanowa pisze... 10

Bardzo dziękuję za ta wskazówkę - kod podpięty ;] Niestety wpis nadal można kopiować - na zasadzie całego obszaru, choć pojedyncze fragmenty faktycznie są chronione. Przynajmniej w Chrome jest taka możliwość.

Bibi Milneaux pisze... 11

przydatne ;)

Anonimowy pisze... 12

nie rozumiem o co w tym chodzi ; /

Anonimowy pisze... 13

Adminie jak to zrobić ?

Anonimowy pisze... 14

U mnie to nie działa może i bezpośrednio się nie skopiuje, ale wystarczy zapisać stronę na dysku w postaci pliku .html co każda przeglądarka umożliwia i otworzyć w officie i można edytować taki tekst.

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania i wyłapywania ew. błędów... Twoje IP: