Widget zależny od wyszukiwanej etykietyTen widget jest zależny od etykiet i wyświetlany tylko podczas wyszukiwania wybranych - Zobacz opis

wtorek, 8 lutego 2011

Wydrukuj to...

Niespodzianka dla natręta - część II

Jeśli nagminnie kserują twojego bloga wypróbuj Universal Page Coder - czyli kolejne utrudnienie dla ksero-blogerów :)

W pierwszej części podałem sposób na blokadę kopiowania zawartości, tutaj nieco inna metoda ochrony swojej własności.


A oto i nasz przykładowy tekst do skopiowania :)
Zaznacz, skopiuj, zerknij w źródło zaznaczenia lub strony po prostu wypróbuj swoje możliwości :)
Jeśli Ci się udało skopiować tego posta, w popularnych przeglądarkach np.: FF lub IE, to proszę o nie podawanie przepisu na obejście ww blokady ;) bo wiadomo że wszystko jest możliwe przecież do obejścia...Poniższy tekst został zaszyfrowany ...

Źródło: Lorem Ipsum(c) Generator


10010010001000101010111011101011010101011100111101111000011011100010111011011100011111000010101010101010111001110000000011001110101111000111110

Napisano już 14 komentarze/y. Dyskusja nabiera poważnego tempa...
Już teraz przyłącz się do dyskusji i dodaj nowy komentarz


Podoba ci się modyfikacja sekcji komentarzy - opis znajdziesz tutaj: Tuning komentarzy

Anonimowy pisze...

qlwa no nie...

Abulinka pisze...

Całkiem fajne krzaczki ...

SQ9MES pisze...

Witaj
na Dolphin Browser bez problemu skopiuje tekst, troszkę zabawy w przerzucaniu tekstu na kompa. Na kompie pobieżnie sprawdziłem i jak na razie działa, w dużej wolnej chwili przyjrzymy się bo przecież musi być obejście:)

stach pisze...

Dodam tylko że proces tworzenia takiego zaszyfrowanego wpisu jest całkowicie automatyczny - za pomocą generatora mojego pomysłu, wklejasz gotowy kod, ustawiasz opcje kodowania, szyfrujesz i gotowy zaszyfrowany kod wklejasz do posta. Może kiedyś dodam opcje bezpośrednią opublikuj na blogerze ;)

Anonimowy pisze...

Super, ale nie bardzo wiem co wybrać? szyfrowanie czy kodowanie...

Chciałabym zakodować wszystkie posty w moim blogu - wiem ze muszę ręcznie wszystkie edytować dlatego przed tym zabiegiem szukam porady.
testowałam kodowanie i czasami zakodowany kod nie działa jak należy - opcja simple też powoduje mi czasem problemy.
Jakieś podpowiedzi, może coś mam nie tak w kodzie tej mojej galerii zdjęć.

stach pisze...

Jeśli chcesz wszystkie posty zabezpieczyć to szyfrowanie będzie lepszym rozwiązaniem

W podanej przez ciebie stronie /link priv/ uzywasz w opisie title znakow (c)
Każdy taki ciąg zostanie zastąpiony kodem więc automatycznie zmieniony. Usuń powyższe opisy z tagów lub pomiń krok dodawania znaków wodnych.
UPC został stwożony głównie do ochrony tekstu - jego mechanizm jest prosty i doskonale sprawdza się z tekstami formatowanymi w tym HTML. Jednak moga się pojawiać kłopoty podczas szyfrowania pełnych stron wraz z zawartością graficzną w kodzie.

Trzeba wtedy dokładnie przeanalizować kod ręcznie i wyszukać wszelkie wystąpienia (c) w kodzie kładąc naciśk na te w tagach grafiki odsyłaczy itd. Wszystkie je musimy zastąpic innymi znakami a (c) pozostaje tylko w tekscie. W jego miejscu w przypadku skopiowania całego kody na inny blog pojawi się znak wodny.

Kolejny problem wynikający z podziału strony. Rozwiązanie jest bardzo proste kodujemy/szyfrujemy tylko to co jest poniżej <!--more-->
pozdrawiam...

Anonimowy pisze...

dobre, dobre, a niech mnie, myślałem że jestem dobry, osądzając kod JavaScript w swoim blogu przekonałem się czym jest ten znak wodny hehh super sprawa :) dzisiaj zaczynam kodować starsze posty :)

Anonimowy pisze...

ja nadal nie kumam

stach pisze...

Niektóre żabki już tak mają ;)

Porcelanowa pisze...

Bardzo dziękuję za ta wskazówkę - kod podpięty ;] Niestety wpis nadal można kopiować - na zasadzie całego obszaru, choć pojedyncze fragmenty faktycznie są chronione. Przynajmniej w Chrome jest taka możliwość.

Bibi Milneaux pisze...

przydatne ;)

Anonimowy pisze...

nie rozumiem o co w tym chodzi ; /

Anonimowy pisze...

Adminie jak to zrobić ?

Anonimowy pisze...

U mnie to nie działa może i bezpośrednio się nie skopiuje, ale wystarczy zapisać stronę na dysku w postaci pliku .html co każda przeglądarka umożliwia i otworzyć w officie i można edytować taki tekst.

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania i wyłapywania ew. błędów... Twoje IP: